Login

Prizewinners

Absolute Winner

Lithuania Motiejus Valiunas

Gold Medal

Lithuania Motiejus Valiunas
Czech Republic Stanislav Fort
Czech Republic Jakub Vosmera
India Alankar Kotwal
Slovakia Peter Kosec
Thailand Nonh Panithanpaisal
Poland Filip Ficek
China Jianyang Fu
China Geng Zhao
Singapore Wang Ye
Romania Racoreanu Mihai
India Sharad Mirani
Belarus Roza Navitskaya
Romania Catalina-Ana Miritescu
Iran Arash Golmohamma Dinaghshe     
Slovakia Matus Kulich
China Anjun Chu
India Sandesh Kalantre
South Korea Seungeon Lee

Silver Medal

South Korea Jegug Ih
Bulgaria Konstantin Gundev
Iran Kiana Afzali
Iran Ata Moradi
Serbia Luka Bojović
Ukraine Mark Dubodyelov
China Zhenye Li
Iran Mohammadjavad Shariatzadeh
Brazil Ivan Tadeu Ferreira Antunes Filho
Czech Republic Filip Murár
Singapore Soo Wah Ming Wayne
Korea Inkyu Jang
Czech Republic Martin Raszyk
Singapore Kendrick Wong
Indonesia Sabrina Rizqi Aulia
Slovakia Michal Racko
Singapore Ang Ju Jian
Poland Przemyslaw Kuta
Indonesia Leonard Tanoto
Indonesia Dinda Zhafira
Brazil (Guest) Pedro Rangel Caetano
Iran (Guest) Farzad Fathi
Iran (Guest) Seyedshayan Khalooeitafti  
India Manmohan Mandhana
Greece Emmanouil Vourliotis
Bulgaria Ivaylo Polihronov
China Aaoran Yang

Bronze Medal

Indonesia James Lim
Poland Kacper Bucki
Thailand Thippayawis Cheunchitra
Belarus Yuliya Karanouskaya
Romania Iustina Craciun
India Pawan Hebbar
Poland Jacub Klencki
Ukraine Valeriya Zhovkovska
Czech Republic Lukáš Timko
Iran Fatemeh Gheshlaghpour       
Greece Krinio Marouda
Hungary Bence Becsy
Iran (Guest) Sara Aliqolizadehsafari 
Bulgaria Chavdar Dutsov
Lithuania Marius Kerys
Belarus Yauheni Abukhouski
Iran (Guest) Ali Abbassi
Bulgaria Tsanimir Angelov
South Korea Hojun Kim
Lithuania Vaiva Vasiliauskaite
Greece Ioanna Kourkoulou
Brazil (Guest) Breno Leví Corrêa
Thailand Thamonwan Osotthanakorn
Hungary Gergely Dalya
Indonesia Siti Fatima
Iran (Guest) Erfan Bayat   
Serbia Aleksandar Miladinović
Romania Ana-Maria Constantin
Ukraine Kateryna Barynova
Kazakhstan Vadim Ussik
Thailand Natthawat Phothisuwan

Honrable Mention

Croatia Anna-Khrystyna Andreikanich
Slovakia Miroslav Gasparek
Croatia Marko Kovačević
Poland Aleksandra Hamanowicz
Sri Lanka Udugamasuriyage Dian Indula
Greece Efthymios-Alkiviadis Prapas
Singapore Jee Kai Yen
Kazakhstan Bekzat Abdulla
Romania Paul-Andrei Draghis
Ukraine Andriy Malyuk
South Korea Yunji Woo
Thailand Adipol Phosrisom
Brazil (Guest) Karoline Carvalho Bürger
Brazil (Guest) Fábio Kenji Arai
Brazil Onias Castelo Branco Silveira
Belarus Mikhail Kukuyeu
Hungary Gábor Galgóczi
Slovakia Filip Ayazi
Greece Paraskevas Tzitzimpasis
Croatia Bruno Gavranović
Belarus Maryia Hoshka
Lithuania Gabija Marsalkaite
Colombia Jorge Alberto García Pérez
Brazil Matheus Saraiva Valente Rosado
Brazil (Guest) Murilo Freitas Yonashiro Coelho
Lithuania Erik Zukovskij
Serbia Predrag Obradović
Brazil Juliane Trianon Fraga
Portugal Matheus Marreiros
Ukraine Volodymyr Mykhaylovskyy
United Arab Emirates Nishith Khandwala


Best Team

China

 

Best Theoretical Exam

Poland Filip Ficek

Best Observational Exam

Czech Republic Jakub Vosmera
Iran (guest) Seyedshayan Khalooeitafti 

Best Data Analysis Exam

Poland Filip Ficek
Lithuania Montiejus Valiunas
Czech Republic Stanislav Fort
Slovakia Peter Kosec
Singapore Wang Ye
India Alankar Kotwal
Romania Racoreanu Mihai